Rektorer i förskola och grundskola

Här hittar du direktnummer till rektorer och biträdande rektorer för respektive skola.

Bruksskolan F-6

Rektor

Irene Särnholm
irene.sarnholm@degerfors.se
Tel: 070-664 84 18

Parkskolan F-6

Rektor

Christina Koberg
christina.koberg@degerfors.se
Tel: 0586-487 14

Strömtorpsskolan F-6

Rektor

Åsa Jansson
asa.christina.jansson@degerfors.se
Tel: 0586-484 53

Svartå skola F-6

Rektor

Kenneth Fahlander
kenneth.fahlander@degerfors.se
Tel: 0586-482 01

Åtorps skola F-6

Rektor

Kenneth Fahlander
kenneth.fahlander@degerfors.se
Tel: 0586-482 01

Stora Vallaskolan 7-9

Rektor

Lennart Vestervall
lennart.vestervall@degerfors.se
Tel: 0586-483 30, 073-920 43 30

Här hittar du direktnummer till rektorer för respektive område.

Förskoleområde 1

Förskolorna Jordgubben, Strömtorp och Herrgården
Ingela Geisler
ingela.geisler@degerfors.se
Tel: 0586-483 51

Förskoleområde 2

Förskolorna Guldgruvan, Skogslyckan och Regnbågen
Tillförordnad rektor
Cecilia Vadlin
cecilia.vadlin@degerfors.se
Tel: 0586-481 51

Förskoleområde 3

Förskolorna Tallbacken, Nyckelpigan natt, Villervalla, Junibacken och Björkdungen samt Familjecentralen
Britt-Marie Ahl
britt-marie.ahl@degerfors.se
Tel: 0586-482 20

Till toppen av sidan