Kontakta gymnasiet

Öppet Måndag-torsdag kl. 07:00-16:00, fredag 07:00-15:00

Telefon expedition: 0586-482 90

Claes Vitez
Rektor, gymnasiet
Telefon: 0586-482 94
E-post: claes.vitez@degerfors.se

Christer Carlsson
Förvaltningschef, kultur- och utbildningsförvaltningen
Telefon: 0586-482 09
E-post: christer.carlsson@degerfors.se

Rose-Marie Gustafsson
Studie- och yrkesvägledare
Telefon: 0586-483 24
E-post: rose-marie.gustafsson@degerfors.se

Caroline Jannerlund
Kurator
Telefon: 0586-482 95
E-post: caroline.jannerlund@degerfors.se

Maria Holm
Skolsköterska
Telefon: 0586-482 83
E-post: maria.c.holm@degerfors.se

Ann-Sofie Quick
Specialpedagog
Telefon: 073-867 59 72
E-post: ann-sofie.quick@degerfors.se

Besöksadress: Parkgatan 2, Degerfors

Postadress:
Gymnasiet Degerfors
Parkgatan 2, 693 80 Degerfors

Sjukanmälan

Sjukanmälan sker varje dag till telefonnummer 0586-482 90 under nedanstående tider eller via Skola24. Anmälan för elever under 18 år måste göras av vårdnadshavare.

Måndag - torsdag: Kl. 07:00 - 09:00
Fredag: Kl. 07:00-08:00

Till toppen av sidan